רק אני וכף הרגל שלי- סדרת טיפים לטיפול בעצמך

בלוטת התריס- נקודת האחראית על ערנות, פעילות מערכת העיכול, ריכוז ועוד

בלוטת התריס/בלוטת המגן- בלוטה אנדוקרינית שמפרישה הורמונים לדם היא זו הגורמת לאדם להיות עירני או חסר חיות, שמח או מדוכא, זריז או איטי. במצב של חוסר יכולה לגרום ל: חוזר אנרגיה, רגישות לקור, עצירות, עור יבש, קושי בריכוז, כאבים ומכאובים.
בלוטת תריס לאחר לידה- לעיתים מחלת השימוטו ( מחלה אוטואימונית) מופיעה אצל נשים לאחר הלידה, משום שאירוע הלידה בעצמו מביא להיחלשות של המערכת החיסונית ולהתפרצות של מחלות אוטואימוניות. עם זאת, השימוטו לאחר הלידה יכול להיות קשה לזהות משום שהסימפטומים שלה לעתים קרובות מיוחסים בטעות ללחץ של בעל הפרעות במצב רוח ויילוד לאחר לידה. ללא קשר למחלת השימוטו, ידוע היום כי 5% מהנשים מפתחות תת-פעילות של בלוטת התריס בתקופה של כמה חודשים לאחר לידה. התסמינים חולפים מעצמם לאחר כמה חודשים.
התסמינים לזיהוי הם: חרדה, נרגנות, דופק מואץ, ירידה במשקל לא מוסברת, רגישות מוגברת לחום, עייפות, רעד, נדודי שינה.
למעשה תוכלי לעורר את הבלוטה לאיזון על ידי לחיצה ספירלית ( לחיצה אשר מעמיקה לחיפוש הנקודה- הנקודה עצמה תהיה רגישה ואפילו כואבת- את תדעי את זה ). בתמונה אני מראה את הרפלקסים בכף היד וכף הרגל ( בכף הרגל תדרש עוצמה חזקה יותר בלחיצה). לחיצה בצד ימין תפעיל את החלק הימני של הבלוטה והשמאלית בהתאם.

רפלקסולוגיה גם דרך כפות הידיים

נקודת הרפלקסולוגית של בלוטת התריס
יש גם רפלקסים בכל צד בצוואר, הניחי את האצבעות בצד אחד של הגרון ואת האגודל בצד השני, בצעי תנועה מתגלגלת עדינה עם האצבעות מלמעלה למטה והחליפי ידיים כך שהבוהן תהיה גם בצד השני.

עיסוי הרפלקסים בצוואר
כל יום הקדישי כמה דק לעיסוי והגדילי את זמן העיסוי מיום ליום.

 

כתבי תגובה

עלייך למלא את כל השדות. כתובת המייל שלך לא תפורסם בתגובה.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>