מטמורפיק

שיטת איזון המוח פותחה בשנות ה-80 המוקדמות על-ידי פסיכולוג בריטי כענף נפרד-שהתפתח מתוך הרפלקסולוגיה של כף היד/רגל!

העבודה נעשית בכפות הרגליים, בשיטת עיסוי עדינה הזורמת בקצב ריתמי מאוזן, ותנועות מעוגלות. העיסוי נעשה אל ועל אזורים המייצגים את המוח, מערכת העצבים המרכזית, מערכת העצבים ההיקפית, ומערכת המינית.

תרפיית המטמורפיק, או בשמה האחר- התרפיה הטרום לידתית (Prenatal therapy) מציעה שפה ייחודית לקריאת ההיסטוריה האישית שלנו ולהתבוננות במקורות דפוסי התנהגות בחיינו. דפוסים אלה – שורשיהם כבר ברחם, בידע ובחוויה ההדדיים אותם חולקים האם והעובר.

המילה "מטמורפיק" נגזרת מהמילה היוונית מטמורפוזה, שפירושה שינוי צורה פנימי מהותי. המטמורפוזה גוררת בעקבותיה שינוי התנהגותי בולט ומשמעותי המשפיע על כל מערך האישיות. תרפיית המטמורפיק גורסת, כהנחת יסוד, כי שחרור מתבניות ומדפוסי התנהגות ישנים הוא בסיס להתפתחות מודעת, לשינוי ולריפוי. השינוי מתרחש כתוצאה מפתיחת הדלת של הגוף אל זיכרונות מוקדמים.

תמציתה של השיטה גורסת כי המגע העדין והחם, הריתמי והמעוגל, משפיע על רפלקסים ואינסטינקטים עמוקים ביותר "הנושאים" את המטופל אל תקופת העוברות והינקות, רצפטורים, במוח משדרים אל מרכזים "רדומים" וגורמים לעליית תחושות ייחודיות הגורמות להרגשת סיפוק והנאה. כמו כן משתחררים הורמונים שלהם השפעה על תחושת ביטחון מרגיעה ומאזנת.

שיטת איזון המוח היא שיטה טיפולית המותאמת לאיזון ושיפור במצבים הבאים:

1. בעיות קשב וריכוז

2. מצבי לחץ ומתח שונים

3. גריות יתר וחוסר מנוחה

4. בעיות שינה ועירות

5. ביטויי פחדים, חרדות ותחושות איום

6. נטיות למצבי-רוח עולים/ יורדים

7. תוקפנות ואלימות מילולית ופיסית

8. מצבי התנהגות חריגים

9. מחלות הבאות על רקע פסיכוסומטי

10. פחדי טיסה,צלילה,מקומות סגורים ועוד…

11. להרגעת כאבים שונים.