חשיבות המגע בהיריון

גילוי מרגש, את בהיריון. יש את ההבנה שמשהו עכשיו קורה בתוכך, שונה ממה שקרה עד היום. זה לא עוד גזים במערכת העיכול, זה לא עוד מחזוריות הורמונלית, התכווציות של הרחם בעודו נסחט .

חיים נוצרים. משני תאים וארבע לשמונה וכך הלאה. השבועות הראשונים חולפים להם ואת מרגישה קצת שונה. מכונסת בתוך עצמך. הריחות מסביב הופכים להיות חזקים ואף מבחילים. הגוף מתנקה לקראת הכלת החיים החדשים ואת קצת עייפה ואז הרבה עייפה. סובלת קצת מצרבות. אולי איזה כאב גב קטן.

ועדיין אינך, אינך מבינה את גודל המאורע. את עוזרת ליצור , איש קטן בתוכך.

והחיים שלנו הם כמירוץ, מהעבודה לבית , מעסיקים את עצמנו בכל ואף פעם לא עוצרים, נחים, מעכלים.

ואז המפגש הראשון קורה ואת רואה בן אדם קטן במסך האולטרסאונד ומשהו מתחיל לחלחל. נושמת נשימה עמוקה. יורדת לה דמעה . כמה מרגש. את מתחילה להבין את המתרחש ואם את עוצרת ומבינה שכל תחושה שלך, שכל הבנה שככל שיהיה לך טוב היכולות הבריאותיות של העובר שגדל בתוכך יתעצמו. אם תעצרי רגע מהריצה, מהבריחה ותהיי פשוט תהיי בעוצמה הענקית הזו שאת חלק כל כך מהותי ממנה.

תעצרי. תשכבי. תקחי כמה נשימות עמוקות. הגוף שלך משתנה והוא זקוק לחום, למגע אוהב. הוא זקוק שאת תתני לו את זה. את הזמן המיוחד הזה. שתוכלי להניח את הכל ולהיות את והעובר שלך יחד , אחד.

והשליש השני מפציע, והכל נראה טוב. הבטן יוצאת לה וכבר יותר קשה לישון על הבטן, אם בכלל. הדופק מתגבר ויותר קשה לעשות דברים פשוטים , את מתחילה להתנשף קצת יותר.

את מתחילה להרגיש את התנועות הקטנות שהולכות ומתחזקות. את משמיעה לילדך מוזיקה נעימה. את מבינה שגם מעכשיו צריך להשקיע.

ההשפעה על התינוק היא מיום היווצרו. הדרך בה האם רואה, חווה את העולם. הדרך בה היא מתמודדת. החמלה, הרוך שהיא מעניקה לעצמה. או דואגת שמישהו אחר יעניק לה.

הלחץ גדל, הבטן מתקשה, מחשבות על הלידה המתקרבת, הפחד מן האחריות הגדולה. אולי קצת חרדות, איך תהיה הלידה, איך אתמודד אל מול הכאב הבלתי מוכר או העז כל כך. זה זמן לשוחח על כך, לקבל את הפחדים והחרדות הכל כך טבעיות.

השליש השלישי כבר שם, ואת לא מבינה איך הזמן חומק בין ידייך ועוד רגע הילד כבר שם. מתחילה לעשות הכנות. מה צריך לארגן? מה יש לרכוש? ואיתם, עם כל הסידורים, והפחדים את ממשיכה להשתנות, גדלה עוד ועוד,עדיין פעילה אך לא כמו בעבר. שמחה, עצובה, בוכה, צוחקת, מתרגשת מכל דבר. ואולי יש כאבי עזים בגב התחתון, כפות הרגליים נפוחות ורגישות, הפוביס לא מאפשר הליכה או אפילו ישיבה. הצרבות מחמירות. ואולי גם אף מהדברים הנ"ל.

אך כל מה שאת רוצה זה שבזמן זה שאת מעניקה את כל כולך לחיים החדשים הללו שמישהו יעניק גם לך, שיטעין אותך בטוב, בשקט. מישהי שתוכלי לשוחח עמה על העובר עלייך והיא תהיה שם איתך,מישהי שתשאל את השאלות הנכונות ותפתח את מחשבתך, תכוון מעט את דרכך. מישהי שתתן לך תחושה של בטחון וקרבה לעצמך.

זוהי קרקע חשובה לקראת הלידה, בכדי שתהיה לידה מלאה בשמחה וקבלה, התוצאה היא תמיד מדהימה אם את עושה עבודת הכנה טובה!!!!

חשיבות המגע בהריון

AdiPeretz.co.il